IUO: PR obuka iz oblasti odnosa s javnošću
29. Marta 2013.
Una u nama: Video prilog sa izložbe literarnih radova I love Una 2013
26. Maja 2013.

U organizaciji Udruženja ABC, u petak (17. maja) na dan rijeke Une, u prostorijama Kulturnog centra održana je izložba literarnih radova sa takmičenja „I Love Una“.

Tekstopisci i zaljubljenici u poeziju su u proteklom periodu poslali preko 120 radova, gdje je stručni žiri odabrao 60 najboljih koji su ušli u uži krug i koji su izloženi u galeriji Kulturnog centra.

Odabrani žiri je u daljem programu odabrao glavne pobjednike u kategoriji tekstova i stihova, a oni su:

• U kategoriji tekstova pobijedila je Ermina Alagić sa tekstom „Djevojka sa Une“.
    Osvojila je nagradu od 300 KM.
  • U kategoriji stihova pobijedila je Jasmina Dautović – Ćoralić sa pjesmom „Riječi su malo“.
    Također je osvojila nagradu od 300 KM.

Nagrađeni su i učesnici koji su uspjeli prikupiti najveći broj lajkova na facebook fan page-u I love Una, a oni su:

• Treće mjesto osvojio je Ismir Kukić sa pjesmom „Mojoj Krajini“ i sa prikupljenim 377 lajkova. Nagrada je Unski kristal.
  • Drugo mjesto osvojila je Aida Kurić sa pjesmom „Una“ i sa prikupljenim 501 lajkom. Nagrada je također Unski kristal.
  • Prvo mjesto je osvojila Senka Župan sa pjesmom „Rijeka koja spaja“ i sa prikupljenim 1050 lajkova. Nagrada je knjiga, Monografija o rijeci Uni – “Una i Pounje biser Evrope”.

Do kraja mjeseca maja, građani Bihaća i ostali posjetioci će moći uživati u radovima koji su izloženi u galeriji Kulturnog centra.

Sponzor cjelokupne manifestacije je Nacionalni park Una.